Судовий збір

Інформація із Закону України «Про судовий збір»

(станом на 01 січня 2018 року)

 

Положеннями даного Закону визначено наступне:


1.Судовий збір – збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. (стаття 1 Закону України «Про судовий збір»).

2.Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом (стаття 2 Закону України «Про судовий збір»).

3.Об’єктами справляння судового збору є подання до суду позовної заяви, та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, апеляційної та касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України, за видачу судами документів, у разі ухвалення судового рішення, передбаченого цим Законом.

Судовий збір справляється у відповідному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1774-19).

Законом України «Про Державний бюджет на 2018 рік» у 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня встановлено в розмірі 1762 грн. 


Ознайомитись із розмірами ставок судового збору можна у таблицях натиснувши дане посилання:Отримувач коштів УК у м. Вінниці/, м.Вінниця/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38054707 
Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача 34318206084001
Код класифікації доходів бюджету 22030101 
Призначення платежу Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Вінницький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ (суду, де розглядається справа)

При заповненні платіжного документа у графі «Код платника» платником судового збору – юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником – фізичною особою – ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв’язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.

Приклад заповнення графи "Призначення платежу":
22030101 "Судовий збір (Державна судова адміністрація, 050)"


Таблиця для розрахунку судового збору та формування квитанції для його сплати
згідно з Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI зі змінамиРеквізити валютного рахунка для зарахування судового збору в іноземній валюті


Рекомендації щодо заповнення реквізиту «Призначення платежу» у розрахунковому документі на сплату судового збору в іноземній валюті


  Перелік банків-кореспондентів.


Зразок заяви для повернення помилково сплачених коштів судового збору