Новини

ВСУ РОЗ'ЯСНИВ, КОЛИ ВИМОГИ КЗПП УКРАЇНИ ЩОДО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ВИВІЛЬНЮВАНОГО ПРАЦІВНИКА ВВАЖАЮТЬСЯ ВИКОНАНИМИ

Судами розглядалася справа за позовом особи про визнання звільнення незаконним, поновлення на роботі, стягнення сум та відшкодування моральної шкоди.

Читати далі

Юристам запропонували ЄДРСР у мобільному додатку

В Україні створили додаток, який відкриває доступ до Єдиного державного реєстру судових рішень з мобільного телефону.

Читати далі

Позов про захист права споживача звільняється від сплати судового збору на усіх стадіях судового розгляду.

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ з метою правильного застосування судами законодавства під час здійснення цивільного судочинства та забезпечення реалізації споживачами товарів, робіт і послуг права на судовий захист, у листі від 09 серпня 2017р. № 93-1517/0/4-17 розв’язав колізію між ст. 22 ЗУ «Про захист прав споживачів» і ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» та прийшов до однозначного висновку, що споживач при поданні позову про захист свого права не повинен сплачувати судовий збір.

Читати далі

ЗМІСТ І ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ РЕАЛІЗАЦІЇ СВОБОДИ МИРНИХ ЗІБРАНЬ

Свобода мирних зібрань є одним з основних прав людини, яким можуть користуватися і яке може бути реалізовано окремими людьми і групами, незареєстрованими об'єднаннями, юридичними особами та іншими видами організацій.

Читати далі

ВИДАНО НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК ПРО ІНТЕРАКТИВНІ МЕТОДИ НАВЧАННЯ СУДДІВ

Видано навчальний посібник для викладачів (тренерів) Національної школи суддів України: «Інтерактивні методи навчання у підготовці суддів». Про це інформує сайт НШСУ.

Читати далі

ДЛЯ СУДДІВ РОЗРОБЛЯЄТЬСЯ КУРС «ДОКАЗИ І ДОКАЗУВАННЯ В АДМІНІСТРАТИВНОМУ СУДОЧИНСТВІ»

Національна школа суддів України провела засіданнягрупи розробників курсів для суддів “Докази і доказування в адміністративному судочинстві”.

Читати далі

ОБОВ'ЯЗОК ЩОМІСЯЧНОЇ СПЛАТИ ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ СТОСУЄТЬСЯ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ, ЯКІ НЕ Є ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ ТА САМОСТІЙНО ПОДАЮТЬ ПОДАТКОВУ ДЕКЛАРАЦІЮ

Суд апеляційної інстанції переглядав постанову Вінницького окружного адміністратвиного суду за позовом особи до об'єднаної державної податкової інспекції про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення - рішення, податкової вимоги.

Читати далі

ВККС опублікувала висновок ОБСЄ щодо закону "Про судоустрій і статус суддів"


Висновок готувався у відповідь на лист Вищого адміністративного суду України з проханням здійснити аналіз Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 2 червня 2016 року та лист від ВККС України з проханням надати експертні рекомендації з питань, що стосуються правових норм діяльності Громадської ради доброчесності.

Читати далі

Голова Вищої ради правосуддя: ВРП забезпечить відкритість та прозорість усієї процедури розгляду рекомендацій на посади суддів Верховного Суду

Вища рада правосуддя отримала від Вищої кваліфікаційної комісії суддів України рекомендації щодо призначення на посади суддів 120 переможців конкурсу до нового Верховного Суду.

Читати далі

ПРИ ВИЩІЙ РАДІ ПРАВОСУДДЯ УТВОРЕНО ПРЕС-ЦЕНТР СУДОВОЇ ВЛАДИ УКРАЇНИ

ВРП прийняла рішення про утворення при Вищій раді правосуддя Прес-центру судової влади України та затвердила Положення про Прес-центр судової влади України, яким визначено порядок його утворення, основні завдання, функції, організацію роботи та систему взаємодії. Про це повідомляється на сайті ВРП.

Читати далі