Новини

ТРИВАЄ РОБОТА НАД ПОЛОЖЕННЯМ ПРО ПОМІЧНИКА СУДДІ

Державна судова адміністрація подала Раді суддів для затвердження проект положення про помічника володаря мантії.

Читати далі

ОПРИЛЮДНЕНО ПОСІБНИК З ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПРАВА ЩОДО ЗАХИСТУ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ

Оприлюднено посібник з європейського права у сфері захисту персональних даних. Про це повідомила прес-служба Верховного суду України.

Читати далі

ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ» НЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ НА ВІДНОСИНИ У СФЕРІ ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН

До адміністративного суду звернувся громадянин з позовом до Управління Пенсійного фонду України, в якому просив визнати неправомірними дії УПФ щодо ненадання йому копії апеляційної скарги УПФ та зобов'язати відповідача надати копію апеляційної скарги. Позивач посилався на те, що своєю відмовою відповідач порушив норми Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Читати далі

ВАСУ СКАСУВАВ РІШЕННЯ СУДІВ ЩОДО СКАСУВАННЯ АКТУ ДЕРЖАВНОГО ВИКОНАВЦЯ ПРО ПЕРЕОЦІНКУ МАЙНА ЧЕРЕЗ БЕЗПЕРСПЕКТИВНІСТЬ ВИРІШЕННЯ СПОРУ

Особа звернулась до суду з позовом до відділу ДВС про скасування акту переоцінки майна. Позивач зазначав, що акт є незаконним, оскільки на повторних прилюдних торгах з реалізації предмета іпотеки - квартири, остання виставлена на продаж за ціною, встановленою на основі акту переоцінки майна, натомість, мала бути виставленою за стартовою ціною..

Читати далі

В УКРАЇНІ СИСТЕМНО НЕ ВИКОНУЮТЬСЯ РІШЕННЯ СУДІВ: ВЕРДИКТ ЄСПЛ

Європейський Суд з прав людини вкотре вказав на системну проблему невиконання рішень українських судів, що спричинило збільшення скарг від українців до ЄСПЛ.

Читати далі

10 НОВОВВЕДЕНЬ НОВОГО КАСУ

Заступник Голови Вищого адміністративного суд України та переможець конкурсу на посаду судді нового Верховного Суду Михайло Смокович назвав важливі новели нового Кодексу адміністративного судочинства.

Читати далі

ПРОХАННЯ ОСОБИ ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ ЗА ВІКОМ ВІДПОВІДНО ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВЕ ДЕРЖАВНЕ ПЕНСІЙНЕ СТРАХУВАННЯ», ЯКА ОТРИМУЄ ПЕНСІЮ НА ПІДСТАВІ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ», НЕ Є ПЕРЕВЕДЕННЯМ З ОДНОГО ВИДУ ПЕНСІЇ НА ІНШИЙ

Особа звернулась з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України про визнання протиправною бездіяльності щодо відмови йому у призначенні пенсії за віком, зобов'язання відповідача призначити пенсію за віком відповідно до ч. 2 ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників зайнятих в галузях економіки України за останні 3 роки, що передують року звернення з заявою про призначення пенсії за віком, забезпечити її виплату та виплатити різницю між фактично отриманою та призначеною пенсією.

Читати далі

ПОНОВЛЕННЯ СТРОКУ НА ОСКАРЖЕННЯ СУДОВОГО РІШЕННЯ БЕЗ ОБҐРУНТУВАННЯ Є ПОРУШЕННЯМ ПРИНЦИПУ ПРАВОВОЇ ВИЗНАЧЕНОСТІ ТА ПРАВА НА СПРАВЕДЛИВИЙ СУД

Верховний Суд України застосував практику Європейського суду з прав людини та скасував судові рішення щодо поновлення особі строку на апеляційне оскарження судового рішення.

Читати далі

ДОКУМЕНТ ВЕНІЦІАНСЬКОЇ КОМІСІЇ "МІРИЛО ПРАВОСУДДЯ" ПЕРЕКЛАДЕНО УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ

Влітку цього року відбулася публічна презентація видання українського тексту Rule of Law Checklist, розробленого і затвердженого Венеційською Комісією на 106 пленарній сесії 11-12 березня 2016 року.

Читати далі

Верховна Рада України прийняла нове процесуальне законодавство для реалізації судової реформи.

Парламент прийняв новий Господарський процесуальний кодекс, Цивільний процесуальний кодекс та Кодекс адміністративного судочинства.

Читати далі