Новини

ВЕРХОВНИЙ СУД УХВАЛИВ РІШЕННЯ У ПЕРШІЙ ЗРАЗКОВІЙ СПРАВІ ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ ЕКС-МІЛІЦІОНЕРАМ

ВС ухвалив рішення у першій зразковій справі і постановив, що пенсіонери МВС мають право на перерахунок пенсії з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.

Читати далі

ВС з’ясував, що податківці неправомірно збільшили суму зобов’язання з ПДВ

Виконання контрагентом послуг, які не є його основним видом діяльності, саме по собі не впливає на здійснення господарських операцій. Такий висновок зробив ВС.

Читати далі

ВС попередив подвійне стягнення судового збору

Суд зобов’язаний дослідити суть заявлених позовних вимог, за розгляд яких справляється збір, а не лише порахувати їх кількість. Такий висновок зробив ВС в постанові №756/7370/16-ц, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

Читати далі

НЕПОВІДОМЛЕННЯ СУБ’ЄКТОМ РОЗГЛЯДУ СКАРГИ У СФЕРІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ПРО РОЗГЛЯД СКАРГИ ЗАІНТЕРЕСОВАНУ ОСОБУ Є ПІДСТАВОЮ ДЛЯ СКАСУВАННЯ НАКАЗУ

Приватне підприємство звернулось до суду з позовом до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, Міністерства юстиції України про визнання незаконними та скасування висновку і наказу.

Читати далі

ПРАВИЛА ПОШУКУ В ЄДИНОМУ ДЕРЖАВНОМУ РЕЄСТРІ СУДОВИХ РІШЕНЬ

Прес-центр судової влади України оприлюднив дев’ять правил пошуку в Єдиному державному реєстрі судових рішень України, про які мало хто знає.

Читати далі

Неприпустимість зловживання процесуальними правами: інструмент є, залишилося навчитися ним користуватись

Кодекс адміністративного судочинства передбачає наслідки за зловживання процесуальними правами. Зокрема, суд може залишити без розгляду завідомо безпідставний позов. Одначе, щоб визнати його таким, треба розглянути справу.

Читати далі

РСУ ПОПЕРЕДНЬО ВИЗНАЧИЛА ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДЛЯ З'ЇЗДУ СУДДІВ

Рада суддів України ухвалила рішення про скликання XV чергового з’їзду суддів України 5-6 березня 2018 року , з резервною датою - 7 березня.

Читати далі

У НАЗК ПОЯСНИЛИ, ЯК ПОДАЮТЬ Е-ДЕКЛАРАЦІЇ ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСІВ НА ПОСАДИ ДЕРЖСЛУЖБИ

НАЗК надало роз'яснення щодо подання декларації переможцем конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби.

Читати далі

СУД ВИЗНАВ НЕПРИЙНЯТТЯ НАЗК ВИПРАВЛЕНОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРАВОМІРНИМ

Київський апеляційний адміністративний суд залишив апеляційну скаргу на постанову Київського окружного адміністративного суду у справі за позовом суб’єкта декларування до Національного агентства з питань запобігання корупції щодо визнання протиправною бездіяльність НАЗК стосовно неприйняття виправленої декларації за 2016 рік, поданої декларантом після спливу семиденного терміну, без задоволення, а постанову Київського окружного адміністративного суду – без змін.

Читати далі

Оприлюднено рішення Ради про надання консультативного висновку до законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо забезпечення незалежності суддів»

До Вищої ради правосуддя надійшло звернення Голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Верховної Ради України Князевича Р.П. від 28 грудня 2017 року № 04-29/03-3147 стосовно розгляду проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» ...

Читати далі