Новини

Впроваджено новий класифікатор судів

До початку роботи новостворених апеляцйних судів, ДСА України затвердила Класифікатор судів, яким запроваджено новий формат кодів судів.

Читати далі

Відбувся українсько-німецький семінар з обміну досвідом щодо актуальних питань зі здійснення адміністративного судочинства

У роботі українсько-німецького семінару з обміну досвідом щодо актуальних питань зі здійснення адміністративного судочинства взяли участь голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович, судді цього суду Микола Гімон, Лариса Мороз і Татьяна Стрелец.

Читати далі

ВС висловився щодо відшкодування витрат на правову допомогу

Закон №4191-VI визначає не види правової допомоги, а виключно граничний розмір їх компенсації. Такий висновок зробив ВС в постанові №826/1216/16, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

Читати далі

РОЗ’ЯСНЕНО ПРОЦЕДУРУ МИРНОГО ВРЕГУЛЮВАННЯ СПОРІВ У СУДАХ

Зарічний районний суд м. Сум роз’яснив процедуру мирного врегулювання спорів у суді.

Читати далі

ВС ПІДТВЕРДИВ ПРАВО УКРАЇНЦІВ НА ПАСПОРТ У ФОРМІ КНИЖЕЧКИ

Верховний Суд захистив право особи на невтручання в особисте життя у зв’язку з обробкою персональних даних. Про це повідомила прес-служба суду.

Читати далі

На податковому форумі обговорили обмеження гарантій осіб

Першу панель заходу присвятили судовій практиці та протистоянню платників і представників фіскальної служби. Судді вищих інстанцій наводили приклади вже встановлених прецедентів, а адвокати мали змогу підтвердити чи спростувати власну позицію.

Читати далі

РОЗ’ЯСНЕНО ПРАВИЛА НАДСИЛАННЯ ДО СУДУ ЕЛЕКТРОННИХ ЗАПИТІВ ЗА ЄДИНИМИ ФОРМАМИ

Вишгородський райсуд роз’яснив деякі правила адресування суду електронних запитів за єдиними формами.

«Електронна форма звернення громадян» підлягає викладенню та розгляду у відповідність до вимог Закону України «Про звернення громадян» та може містити виключно пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.

Читати далі

Призначено іспит в межах конкурсу до Вищого суду з питань інтелектуальної власності

Повідомляємо, що 10 вересня 2018 року Комісією призначено проведення 03 жовтня 2018 року іспиту під час кваліфікаційного оцінювання в межах оголошеного Вищою кваліфікаційною комісією суддів України 30 вересня 2017 року конкурсу на зайняття 21 вакантної посади судді Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

Читати далі

Визначальною ознакою справи адміністративної юрисдикції є суть (зміст, характер) спору – Верховний Суд

Про це йдеться у рішенні Верховного Суду, ухваленому у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду 4 вересня 2018 року у справі №К/9901/47078/18 за позовом до державного реєстратора про визнання дій протиправними, зобов’язання вчинити певні дії.

У рішенні зазначається, що визначальною ознакою справи адміністративної юрисдикції є наявність публічно-правового спору. При цьому участь суб'єкта владних повноважень є обов'язковою ознакою для того, щоб класифікувати спір як публічно-правовий. Однак сама по собі участь у спорі суб'єкта владних повноважень не дає підстав ототожнювати спір з публічно-правовим та відносити його до справ адміністративної юрисдикції.

Читати далі

ДЛЯ СУДДІВ-СПІКЕРІВ НАПРАЦЮЮТЬ НАВЧАЛЬНИЙ ТРЕНІНГ

Відбулось засідання робочої групи з розробки навчального тренінгу для суддів-спікерів «Забезпечення комунікаційної політики суду суддею-спікером», участь у якому взяла начальник управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя Оксана Лисенко. Про це повідомило Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

Читати далі