Новини

ВС пояснив, що є належним доказом надіслання позовної заяви

Належним доказом надіслання суб’єктом владних повноважень позовної заяви з додатками відповідачу та третім особам є квитанція або касовий чек, в якому зазначено найменування оператора та об'єкта поштового зв'язку, які надають послуги, дата та вид послуги, її вартість.

Читати далі

Офіційний сайт Європейського суду з прав людини hudoc.echr.coe.int розпочав публікацію окремих рішень ЄСПЛ українською мовою.

Переклад рішень з української сторони здійснюють президент Спілки адвокатів України Олександр Дроздов та директор АБ «Дроздова та партнери» Олена Дроздова в рамках нещодавно створеного ними проекту «Практика ЄСПЛ. Український аспект».

Читати далі

ЗА 13 РОКІВ МІСЦЕВІ СУДИ РОЗГЛЯНУЛИ 11 МЛН АДМІНСПРАВ

За 13 років існування Кодексу адміністративного судочинства України місцеві суди розглянули близько 11 мільйонів справ.

Читати далі

Закон про Вищий антикорупційний суд підписаний Президентом

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України №7440 «Про Вищий антикорупційний суд», який був прийнятий Верховною Радою України 7 червня 2018 року.

Читати далі

Ідентифікація користувача Інтернету за IP-адресою порушує ст. 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Такий висновок зробив ЄСПЛ у рішенні у справі «Бенедік проти Словенії», передає «ЗіБ» з посиланням на «ECHR.Ukrainian Aspect».

Читати далі

ОПРИЛЮДНЕНО НОВЕ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА СУДДІ

Рада суддів України оприлюднила текст нового Положення про помічника судді, затвердженого 18 травня 2018 року.

Читати далі

З’явився ресурс з перекладами свіжих рішень ЄСПЛ українською

В Україні з’явився інформаційний ресурс, де викладаються переклади українською мовою свіжих прес-релізів та повних текстів рішень Європейського суду з прав людини.

Читати далі

СУД ПРИЗНАЧИВ СТЯГНЕННЯ СВІДКУ ЗА НЕЯВКУ У СУДОВЕ ЗАСІДАННЯ

На свідка, який повторно без поважних причин не з'явився в судове засідання, Тлумацький районний суд Івано-Франківської області наклав грошове стягнення у розмірі прожиткового мінімуму.

Читати далі

ВС вказав, хто вправі перевіряти декларації чиновників

Здійснення контролю та перевірки декларацій, зокрема, щодо достовірності й повноти зазначених відомостей, належить до виключної компетенції НАЗК.

Читати далі

ВЕРХОВНИЙ СУД ВИНІС ЗРАЗКОВЕ РІШЕННЯ У СПРАВІ ПРО ПРИПИНЕННЯ ВИПЛАТИ ПЕНСІЇ ПЕРЕСЕЛЕНЦЮ

3 травня Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув зразкову справу за позовом громадянина до управління Пенсійного фонду України про визнання неправомірними дій, зобов’язання вчинити певні дії. Про це інформує прес-служба суду.

Читати далі