Новини

Чотири стимули, що можуть спонукати суддів до спілкування зі ЗМІ

Недавно ухвалена Концепція прямих зв’язків судів з громадськістю зміщує акцент на безпосереднє спілкування з різними групами населення. Проте не відмовляється й від традиційних інструментів комунікації, якими є ЗМІ.

Читати далі

ВАСУ СКАСУВАВ РІШЕННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ СУДІВ ПРО СТЯГНЕННЯ З ОСОБИ ВАРТОСТІ НАВЧАННЯ В ОДЕСЬКІЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ ЮРИДИЧНІЙ АКАДЕМІЇ

У 2012-2013 роках адміністративними судами розглядався адміністративний позов Головного управління Пенсійного фонду України до особи про стягнення повної вартості навчання в Одеській національній юридичній академії в сумі 34184,80 грн.

Читати далі

Вища кваліфікаційна комісія суддів вже передала до Вищої ради правосуддя завірені копії рішень про рекомендації 120 переможців конкурсу на посади суддів касаційних судів у складі Верховного Суду.

28 липня ВККС оголосила результати кваліфікаційного оцінювання кандидатів у судді касаційних судів у складі Верховного Суду. З урахуванням попередніх результатів, комісія затвердила фінальний рейтинг кандидатів.

Читати далі

ВАСУ ВИЗНАЧИВ, ЧИ ВІДНОСИТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ, ЗАФІКСОВАНА У ДОКУМЕНТАХ, ПОВ'ЯЗАНИХ ІЗ ПРОХОДЖЕННЯМ ОСОБОЮ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ, ПУБЛІЧНОЮ

Особа звернулась з адміністративним позовом про визнання протиправними дій щодо відмови в задоволенні вимог запиту на інформацію, щодо пропозиції візуально ознайомитись з наказом, зобов'язання розглянути запит на інформацію та задовольнити вимоги, викладені в ньому.

Читати далі

КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД МОЖЕ РОЗПОЧАТИ РОЗГЛЯД КОНСТИТУЦІЙНИХ СКАРГ

3 серпня набув чинності новий Закон "Про Конституційний Суд України", яким, зокрема, визначено порядок розгляду конституційних скарг.

Читати далі

ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ СТЯГНЕННЯ ВИКОНАВЧОГО ЗБОРУ

Прийнятий у 2016 році Закон України «Про виконавче провадження» від 2 червня 2016 року № 1404-VIII став кроком вперед у правовій регламентації діяльності з виконання рішення суду як завершальної стадії судового провадження і примусового виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб).

Читати далі

Суди налагоджуватимуть зв'язок з громадськістю через програми охоплення, — документ

Налагодження прямих зв’язків між судом та суспільством за допомогою програм охоплення зробить суд відкритим. Такий висновок зробив ККСП в рішенні, текст якого надруковано в «Закон і Бізнес».

Читати далі

ЗАСТОСУВАННЯ ЗАХОДІВ РЕАГУВАННЯ У СФЕРІ ДЕРЖАВНОГО НАГЛЯДУ (КОНТРОЛЮ) Є НЕОБХІДНИМ ОПЕРАТИВНИМ ТА ПРЕВЕНТИВНИМ СПОСОБОМ ВПЛИВУ НА ПОРУШНИКА З МЕТОЮ УСУНЕННЯ ІСНУВАННЯ ЗАГРОЗИ ЖИТТЮ ТА ЗДОРОВ'Ю ЛЮДЕЙ

До адміністративного суду звернулось Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій з адміністративним позовом до товариства про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду.

Читати далі

ВАСУ ВИЗНАВ ЗАКОННОЮ ВІДМОВУ У НАДАННІ ДОЗВОЛУ НА РОЗРОБКУ ПРОЕКТУ ЗЕМЛЕУСТРОЮ ЩОДО ВІДВЕДЕННЯ У ВЛАСНІСТЬ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ У ЗВ’ЯЗКУ З ВКЛЮЧЕННЯМ ЇЇ ДО ПЕРЕЛІКУ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК, ПРАВА НА ЯКІ ВИСТАВЛЯЮТЬСЯ НА ЗЕМЕЛЬНІ ТОРГИ

ВАСУ скасував рішення адміністративних судів, ухвалені на користь позивача у справі про оскарження відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки.

Читати далі

ВАС надасть рекомендації до стратегії захисту вимушених переселенців

Співпраця з судами у питаннях захисту прав внутрішньо-переміщених осіб, проведення тренінгів, навчання, заходів щодо забезпечення якості та регулярного обміну інформації з метою справедливої та ефективної процедури визнання статусу біженця.

Читати далі