Новини

Експерти обговорили застосування процедури примирення в адмінпроцесі

Компетенцію суб’єктів владних повноважень відносно застосування процедури примирення в адміністративному процесі слід переглянути на законодавчому рівні.

Читати далі

МІСЬКА РАДА НЕ МОЖЕ ВИЗНАЧАТИ ПРІОРИТЕТНІСТЬ ТОГО ЧИ ІНШОГО ЗАЯВНИКА НА СТАДІЇ НАДАННЯ ДОЗВОЛУ НА РОЗРОБКУ ПРОЕКТУ ЗЕМЛЕУСТРОЮ

Особа звернулась до адміністративного суду з позовом до міської ради, Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин міської ради про визнання незаконною бездіяльності щодо неприйняття рішення за заявою про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки та зобов'язання Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин підготувати проект ухвали про надання дозволу на виготовлення проектної документації земельної ділянки.

Читати далі

Склад Науково-консультативної ради при Верховному Суді, затверджений Пленумом ВС 30 березня 2018 року

До складу НКР увійшли 113 фахівців у сфері права, в тому числі, кандидати та доктори юридичних наук, доценти та професори провідних юридичних навчальних закладів України, заслужені юристи України, науковці Національної академії наук України та Національної академії правових наук України, співробітники Інституту законодавства Верховної Ради України та Міністерства юстиції України.

Читати далі

Опубліковано науковий висновок щодо меж дискреційного повноваження суб’єкта владних повноважень та судового контролю за його реалізацією

Опубліковано науковий висновок щодо меж дискреційного повноваження суб’єкта владних повноважень та судового контролю за його реалізацією

Читати далі

ВЕРХОВНИЙ СУД ПОСТАНОВИВ ЗРАЗКОВЕ РІШЕННЯ У СПРАВІ ЩОДО ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ

Верховний Суд назвав обов’язкові умови призначення пенсії по інвалідності державного службовця.

Читати далі

Про пенсії внутрішньо переміщених осіб висловився ВС

Відсутність за місцем проживання не є підставою для припинення виплати пенсії внутрішньо переміщеним особам.

Читати далі

Про умови визначення податкових пільг висловився ВС

Недоведеність фактичного здійснення господарської операції позбавляє первинні документи юридичної значущості. Такий висновок зробив ВС в постанові №813/2430/14, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

Читати далі

Названо суди-лідери за відкритістю веб-сайтів

Вперше в Україні проведено аналіз інформаційної відкритості веб-сайтів судів першої інстанції. У моніторингу брали участь 25 місцевих господарських судів, 25 окружних адміністративних судів, 40 місцевих загальних судів, а саме районних судів міст Києва, Харкова, Львова, Дніпра та Запоріжжя.

Читати далі

Зразкові справи можуть обернутись як зменшенням навантаження, так і невиправданою тяганиною (думка)

Процесуальна реформа запровадила новий для адміністративного судочинства інститут —зразкові справи. За задумом авторів, зазначена процедура зменшить навантаження на суддів, забезпечить єдність правозастосовної практики та сприятиме швидкому розгляду значної кількості однотипних справ. Чи виправдані такі очікування?

Читати далі

У РАДІ ОБГОВОРИЛИ, ЯК ВИРІШИТИ ПРОБЛЕМУ НЕВИКОНАННЯ СУДОВИХ РІШЕНЬ

У Верховній Раді відбувся круглий стіл на тему "Виконання рішень Європейського суду з прав людини у справах "Юрій Миколайович Іванов проти України" та "Бурмич та інші проти України": вимоги щодо заходів загального характеру".

Читати далі