Новини

ВС ВИСЛОВИВСЯ ЩОДО ЗАХИСТУ ГРОШОВИХ КОШТІВ ВІД ЗНЕЦІНЕННЯ ПРИ НЕВИКОНАННІ РІШЕННЯ СУДУ

Майже дев’ять років не виконувалось рішення господарського суду про стягнення з міської ради на користь особи безпідставно отриманих коштів. Так, наказ господарського суду був виданий у 2007 році, а грошові кошти особа отримала у 2016 році.

Читати далі

Як часто українські судді застосовують практику ЄСПЛ, — дослідження

Українське законодавство зобов’язує наших суддів у своїх судових рішеннях посилатися на рішення Європейського суду з прав людини як на прецеденти. Наразі практикою Європейського суду користуються вже у всіх регіонах України.

Читати далі

ПЕРЕСЛІДУВАННЯ СУДДІВ ЗА УХВАЛЕННЯ СУДОВИХ РІШЕНЬ Є НЕПРИПУСТИМИМ, - РСУ

Рада суддів України на позачерговому засіданні 13 серпня ухвалила рішення, в якому наголошується на неприпустимості притягнення судді до кримінальної відповідальності за ухвалення судового рішення. Про це повідомила прес-служба РСУ.

Читати далі

ПРЕЗИДЕНТ ПІДПИСАВ ЗАКОН ДЛЯ ЗАПУСКУ АНТИКОРУПЦІЙНОГО СУДУ

Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв'язку з прийняттям Закону України «Про Вищий антикорупційний суд».

Читати далі

ВС РОЗ’ЯСНИВ, ЯК РОБОТОДАВЕЦЬ МАЄ ІНФОРМУВАТИ ПРО ВАКАНСІЇ ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Починаючи з липня 2013 року роботодавець, який одноразово подав до центру зайнятості звітність про наявність вакансії для працевлаштування інвалідів у строк не пізніше 10 робочих днів з дати відкриття такої вакансії та не відмовив безпідставно у працевлаштуванні інвалідів, вважається таким, який вжив залежні від нього передбачені законодавством заходи для недопущення господарського правопорушення.

Читати далі

Українські суди зможуть звертатись у Страсбург по консультації після визначення уповноваженого суб’єкта

З 1 серпня запроваджується новий механізм комунікації між вищими судами держав та Європейським судом з прав людини. Усі країни, які ратифікували Протокол №16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, зможуть звернутись у Страсбург по консультативний висновок.

Читати далі

РОЗПОЧАЛАСЯ РЕЄСТРАЦІЯ НАМІРІВ ДЛЯ УЧАСТІ У КОНКУРСАХ НА ПОСАДИ У ВАС І ВС

24 липня розпочато реєстрацію намірів для участі у конкурсах на зайняття вакантних посад суддів Вищого антикорупційного суду, зокрема Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, а також конкурсі на зайняття вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду.

Читати далі

В УКРАЇНІ ХОЧУТЬ СТВОРИТИ РЕЄСТР РЕЄСТРІВ

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, що передбачає створення єдиної системи публічних електронних реєстрів.

Читати далі

Суди готові відкривати всі двері і навіть вікна для ЗМІ

Усталеною є думка, що система правосуддя відмовляється іти на контакт із мас-медіа. Проте прессекретарі судів докладають величезних зусиль, аби її спростувати. Вони проводять зустрічі з журналістами, щоб почути їх і бути почутими.

Читати далі

«Адміністративна юстиція — це надбання нашої держави», — Михайло Смокович

Що змінилося в адміністративній юстиції з дня прийняття 13 років тому Кодексу адміністративного судочинства України, та чи це є зміни на краще.

Читати далі