Новини

Чи довіряють українці судам? Результати опитування USAID

За останні чотири роки довіра населення збільшилась у 3,2 раза

Українці, які брали участь у судових засіданнях, удвічі більше довіряють судам, ніж пасивні споживачі новин. Про це свідчать результати Всеукраїнського опитування громадян щодо незалежності та підзвітності судової влади та сприйняття судової реформи, а також «Опитування професійних юристів – учасників судових проваджень, що не є суддями або працівниками апарату суду», що провела у вересні 2018 року Програма USAID  «Нове правосуддя».

У результатах опитування, зокрема, йдеться, що довіра населення, яке основну частину інформації щодо судової реформи та судів бере з телебачення (90%) за останні чотири роки збільшилась у 3,2 раза. Так, у 2015 році вона становила 5% та протягом чотирьох років мала тенденцію до збільшення, і у 2018-му - становить 16%, а за показником «євробарометр» - 20%. Детальніше.....

Читати далі

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ЗАПЛАНОВАНІ ЗБОРИ СУДДІВ ВІННИЦЬКОГО ОКРУЖНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ

                                                    ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ЗАПЛАНОВАНІ ЗБОРИ СУДДІВ ВІННИЦЬКОГО ОКРУЖНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ
     13 листопада 2018 року відбудуться збори суддів Вінницького окружного адміністративного суду.

     Початок зборів о 12:00.

     Місце проведення – конференц-зал Будинку адміністративних судів (вул. Брацлавська, 14, м. Вінниця).

Читати далі

«ОФІЦІЙНИЙ ВІСНИК УКРАЇНИ» ЗАПРОВАДЖУЄ ЕЛЕКТРОННУ ВЕРСІЮ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ

Державне підприємство «Центр оцінки та інформації» презентував Всеукраїнську електронну систему правової інформації  (ВЕСПІ).

ВЕСПІ - це електронна база даних, джерелом наповнення якої є повні тексти нормативно-правових актів, що були опубліковані в бюлетені «Офіційний вісник України» та набрали чинності.

Читати далі

ОГОЛОШЕНО КОНКУРС НА ПОСАДУ ГОЛОВИ СЛУЖБИ СУДОВОЇ ОХОРОНИ

6 листопада 2018 року Вища рада правосуддя вирішила оголосити конкурс на зайняття вакантної посади Голови Служби судової охорони. Про це повідомило Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

Читати далі

ДЛЯ СУДОВИХ ПЕРЕКЛАДАЧІВ І ПРАЦІВНИКІВ СУДУ НАПРАЦЮЮТЬ КУРСИ НАВЧАННЯ ЖЕСТОВОЇ МОВИ

Відбулося чергове засідання Робочої групи із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Про це повідомило Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

Читати далі

ДО ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА СУДДІ ВНЕСУТЬ ЗМІНИ

26 жовтня 2018 року відбудеться чергове засідання Ради суддів України. Про це повідомляє прес-служба РСУ.

Засідання відбуватиметься у приміщенні Верховного Суду. Засідання розпочнеться о 10 годині.

Читати далі

Впроваджено новий класифікатор судів

До початку роботи новостворених апеляцйних судів, ДСА України затвердила Класифікатор судів, яким запроваджено новий формат кодів судів.

Читати далі

Відбувся українсько-німецький семінар з обміну досвідом щодо актуальних питань зі здійснення адміністративного судочинства

У роботі українсько-німецького семінару з обміну досвідом щодо актуальних питань зі здійснення адміністративного судочинства взяли участь голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович, судді цього суду Микола Гімон, Лариса Мороз і Татьяна Стрелец.

Читати далі

ВС висловився щодо відшкодування витрат на правову допомогу

Закон №4191-VI визначає не види правової допомоги, а виключно граничний розмір їх компенсації. Такий висновок зробив ВС в постанові №826/1216/16, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

Читати далі

РОЗ’ЯСНЕНО ПРОЦЕДУРУ МИРНОГО ВРЕГУЛЮВАННЯ СПОРІВ У СУДАХ

Зарічний районний суд м. Сум роз’яснив процедуру мирного врегулювання спорів у суді.

Читати далі