Новини

Примус в адміністративному процесі

Можливість застосування судом штрафу в порядку процесуального примусу покликана стати найефективнішим заходом, здатним упередити зловживання правами.

Читати далі

Постанова Верховного суду про розподілення судових витрат, пов'язаних з розглядом справи

У справі № 910/23235/17 позивач звернувся до господарського суду з позовом до відповідачів про: визнання недійсним свідоцтва України на знак для товарів і послуг та зобов'язання Міністерства економічного розвитку і торгівлі України внести відомості про визнання повністю недійсним вказаного свідоцтва до Державного реєстру свідоцтв України на знаки для товарів і послуг та повідомити про це в офіційному бюлетені "Промислова власність".

Читати далі

ПРЕЗИДЕНТ ВНІС У РАДУ ПОПРАВКИ ДО КОНСТИТУЦІЇ

Президент України Петро Порошенко вніс у Верховну Раду обіцяний законопроект з поправками до Конституції, які закріплюють курс України на вступ до Євросоюзу і НАТО і забороняють базування Чорноморського флоту Росії в Севастополі.

Читати далі

Зверніть увагу, що з 11 вересня 2018 року кошти, які сплачуватимуться на рахунки зі старими реквізитами не будуть зараховуватись, а повертатимуться платникам, як нез’ясовані надходження.


верніть увагу, що з 11 вересня 2018 року кошти, які сплачуватимуться на рахунки зі старими реквізитами не будуть зараховуватись, а повертатимуться платникам, як нез’ясовані надходження.

Читати далі

ВС РОЗ’ЯСНИВ, ЧИ ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ РОБОТОДАВЕЦЬ ВРАХОВУВАТИ СТУПІНЬ ТЯЖКОСТІ ВЧИНЕНОГО ПРОСТУПКУ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ НАЙМЕНШ СУВОРОГО СТЯГНЕННЯ

Позивач звернувся до суду з позовом про скасування наказу про оголошення йому догани. Працівник зазначав, що перед оголошенням догани не отримував жодних доручень чи прохань від керівництва відповідача стосовно необхідності надання пояснень щодо причин порушення виконавської дисципліни.

Читати далі

Пільги щодо сплати судового збору для ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», підлягають розширеному тлумаченню

Апеляційний суд визнав апеляційну скаргу позивача у справі про стягнення майнової та моральної шкоди, спричиненої джерелом підвищеної небезпеки, неподаною та повернув її заявнику. Суд виходив з того, що недоліків апеляційної скарги заявник не усунув, оскільки його посилання на п. 13 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» є необґрунтованими.

Читати далі

З 11 вересня 2018 року сплачувати податки та збори до державного та місцевих бюджетів слід лише на нові рахунки.

    Про це «ЗіБ» повідомили в прес-службі ДФС.
    Так, з 02 липня 2018 року вступили в дію нові рахунки для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів, відкритих на балансі Державної казначейської служби України (МФО 899998).

Читати далі

ПРАВИЛА ПЕРЕБУВАННЯ ЖУРНАЛІСТІВ У СУДОВИХ ЗАСІДАННЯХ, - ІНФОГРАФІКА

Вишгородський районний суд підготував пам’ятку правил перебування у судових засіданнях для представників ЗМІ.

Читати далі

КОНКУРС ДО ВЕРХОВНОГО ТА АНТИКОРУПЦІЙНОГО СУДІВ: ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

У зв’язку із надходженням до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України значної кількості звернень стосовно подання документів для участі у конкурсах до Верховного Суду та Вищого антикорупційного суду, оприлюднено перелік запитань і відповіді на них.

Читати далі

ВС ВИСЛОВИВСЯ ЩОДО ЗАХИСТУ ГРОШОВИХ КОШТІВ ВІД ЗНЕЦІНЕННЯ ПРИ НЕВИКОНАННІ РІШЕННЯ СУДУ

Майже дев’ять років не виконувалось рішення господарського суду про стягнення з міської ради на користь особи безпідставно отриманих коштів. Так, наказ господарського суду був виданий у 2007 році, а грошові кошти особа отримала у 2016 році.

Читати далі