Новини

ВСУ зробив висновок щодо вчинення правочинів з перевищенням повноважень

Стаття 241 ЦК не може бути застосована до правовідносин, коли правочин укладений особою, яка не мала жодних повноважень діяти від імені свого довірителя, а отже, не могла їх перевищити. Такого висновку дійшов Верховний Суд України у постанові №6-2612цс15, текст якої друкує "Закон і Бізнес".

Читати далі

РСУ про припинення повноважень суддів після реформи (документ)

У голів судів відсутні приводи для видання наказу про розірвання трудових відносин із суддею, призначеного на 5 років, повноваження якого припинилися. Таке рішення ухвалила Рада суддів України, текст якого друкує газета "Закон і Бізнес".

Читати далі

ВСУ зробив висновок про нарахування відсотків за договором позики

У випадку невстановлення договором позики розміру процентів після спливу передбаченого в ньому строку повернення коштів слід дійти висновку про визначення розміру процентів на рівні облікової ставки Національного банку. Таку правову позицію висловив Верховний Суд у постанові від 7.09.2016 (справа №6-1412цс16).

Читати далі

Президент призначив понад сто суддів (прізвища)

Президент України призначив на посаду судді вперше (терміном на 5 років) 104 особи. Відповідний Указ № 410/2016 розміщений на офіційному сайті глави держави.

Читати далі

Текст проекту Закону про Вищу раду правосуддя з’явився на сайті ВР

Президент України вніс до Верховної Ради України, як невідкладний, проект Закону про Вищу раду правосуддя.

Читати далі

МІН’ЮСТ ВНІС ДО РАДИ ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ЕЛЕКТРОННЕ НАКАЗНЕ ПРОВАДЖЕННЯ


До Верховної Ради України внесено законопроект про запровадження електронного наказного провадження.
Про це під час прес-конференції за підсумками публічного обговорення цієї законодавчої ініціативи Міністерства юстиції повідомив заступник Міністра юстиції Антон Янчук.

Читати далі

ВСУ ВКАЗАВ, ПРОТЯГОМ ЯКОГО СТРОКУ МОЖНА ПРЕД'ЯВИТИ ВИМОГИ ДО ПОРУЧИТЕЛЯ

Судові палати у цивільних та господарських справах Верховного Суду України розглянули справу за позовом акціонерного комерційного інноваційного банку «УкрСиббанк» про стягнення заборгованості за кредитними договорами та за зустрічним позовом до УкрСиббанку про визнання кредитних договорів недійсними та поруки припиненою.

Читати далі

Юрисдикція обов’язкових платежів

Оскільки державний збір — дохід держбюджету, відносини між сторонами спору є такими, що виникли з бюджетного законодавства, тому вони не можуть регулюватися нормами ЦК і ГК. Такого висновку дійшов Верховний Суд України в постанові №3-411гс16, текст якої друкує "Закон і Бізнес".

Читати далі

КСУ проводить конкурс на кращу наукову статтю

Конституційний Суд України оголосив конкурс на кращу наукову статтю з конституційно-правової тематики, пов’язаної із захистом прав і свобод людини і громадянина в контексті реформи конституційної юстиції в Україні.

Читати далі

ВСУ нагадав, як рахується стаж для призначення суддею

Визначальною є наявність або відсутність необхідного стажу саме на момент прийняття Вищою кваліфкомісією суддів рішення про рекомендацію. Такого висновку дійшов Верховний Суд України в постанові №800/344/15, текст якої друкує "Закон і Бізнес".

Читати далі