Новини

Лікування після ДТП може врятувати від регресу страхової, - ВСУ

За наявності поважних причин невиконання обов’язку повідомити страховика про ДТП підстав для стягнення відшкодування в порядку регресу немає. Такій висновок зробив ВСУ в постанові №6-1253цс16, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

Читати далі

В Україні планується запровадити інститут пенітенціарних суддів, — законопроект

Інститут пенітенціарного судді буде відповідальний за розгляд скарг засуджених або взятих під варту осіб і за вирішення деяких питань, пов'язаних з виконанням вироку, або виникають в процесі тримання особи під вартою.

Читати далі

ВСУ встановив, чи підсудні спори у справах стосовно адвокатського самоврядування адмінсудам

Верховний Суд України прийняв остаточне рішення у справі за позовами Ради адвокатів міста Києва до недержавної некомерційної професійної організації «Національна асоціація адвокатів України» в особі Ради адвокатів України про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії.

Читати далі

Рада Європи рекомендує покращити деякі аспекти надання безоплатної правової допомоги в Україні

Рада Європи представила свої висновки за результатами оцінювання системи безоплатної правової допомоги в Україні у світлі стандартів та передового досвіду Ради Європи. Про це повідомляє Координаційний центр з надання безоалвтної правової допомоги.

Читати далі

«Уряд встановив строки відрядження державних службовців»

Кабінет Міністрів України визначив підстави та умови перевищення строків службового відрядження для державних службовців.

Читати далі

«У ДФС пояснили, що зловживання патентним правом можна припинити лише через суд»

Припинити такі зловживання патентним правом та виключити власників винаходів з митного реєстру можна лише у судовому порядку. Про це зазначив директор департаменту організації митного контролю ДФС Олексій Василенко, повідомляє прес-служба відомства.

Читати далі

Експерти США розкажуть, як далі реформувати судову систему України

Про перші переговори, в рамках Програми «Нове правосуддя», виданню «Закон і Бізнес» розповіли в прес-службі Вищої ради юстиції України.

Читати далі

ВСУ нагадав умови дотримання письмової форми депозитного договору

Договір банківського вкладу має містити: найменування банку, дату здійснення касової операції, а також підпис працівника банку, який прийняв готівку, відбиток печатки (штампа) або електронний підпис працівника банку, засвідчений електронним підписом САБ

Читати далі

Пленум Вищого адміністративного суду підбив піврічні підсумки роботи.

Аналіз діяльності «адміністративників» показав, які проблеми чекають новий Верховний Суд. 65 суддів, яких призначать, отримають майже 40 тис. справ. А структурне реформування не зможе гарантувати, що ВС урешті-решт удасться уніфікувати судову практику.

Читати далі

«Інтелектуальні» загадки

Яке законодавство має регулювати діяльність Вищого суду з питань інтелектуальної власності та які вимоги слід висувати до претендентів на посади в ньому? Над цими та рядом інших питань, очевидно, ще доведеться працювати законодавцю, а наразі експерти пропонують різні варіанти відповідей.

Читати далі