Новини

Строки дії договору та виконання зобов’язання розтлумачив суд

У справі про кредитні правовідносини суд апеляційної інстанції відмовив у задоволенні вимог через пропуск строку позовної давності, розтлумачивши поняття «строк дії договору» та «строк (термін) виконання зобов’язання».

Читати далі

ВСУ назвав ухвалу, що не може бути предметом касаційного перегляду

Ухвала про направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції не може бути предметом касаційного перегляду. Такого висновку дійшов Верховний Суд України у постанові №6-116цс16, текст якої друкує газета "Закон і Бізнес".

Читати далі

Нотаріусів зобов’язали перевіряти судові рішення у реєстрі

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, якою зобов’язав нотаріусів та інших суб’єктів реєстрації перевіряти судові рішення на можливість підробки перед вчиненням реєстраційних дій.

Читати далі

ВСУ висловився щодо визнання недійсним договору оренди землі

Непроведення нормативної грошової оцінки в порядку, встановленому законодавством, є підставою для визнання договору недійсним. Такого висновку дійшов Верховний Суд України у постанові №6-824цс16, текст якої друкує газета "Закон і Бізнес".

Читати далі

Стали відомі останні зміни в проекті про ВРП

Найближчими днями Президент подасть до Верховної Ради законопроект «Про вищу раду правосуддя», який має бути прийнято до 30 вересня, коли наберуть чинності зміни до Конституції в частині правосуддя.

Читати далі

У ДСАУ розробили Порядок виплати винагороди присяжним

На виконання ст. 68 Закону про судоустрій і статус суддів Державна судова адміністрація України підготувала проект Порядку виплати винагороди та відшкодування витрат, виплати добових присяжному за час виконання ним обов'язків у суді.

Читати далі

ВСУ ВКАЗАВ НЬЮАНС РЕАЛІЗАЦІЇ ДОГОВОРУ ДОВІЧНОГО УТРИМАННЯ

Догляд в інтересах сім’їВизначаючи правовий режим майна за договором довічного утримання, суди мають установити, чи виконував інший з подружжя обов’язки солідарно з набувачем.

Читати далі

Про право на дострокову пенсію

Матерям інвалідів з дитинства надається право вибору особи, яка буде одержувати дострокову пенсію за віком в„–36 (1282) 01.09—09.09.2016

Читати далі

«Реалізація сценарію підготовки помічників суддів дозволить у значно коротші строки поповнити суддівський корпус», - В.Мазурок

Одним з очікуваних наслідків судової реформи стане, зокрема, дефіцит висококваліфікованих кадрів, здатних розглядати справи в місцевих судах.

Читати далі

Оновлений Порядок держреєстрації нерухомості набрав чинності

Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, викладений у новій редакції постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 р. № 553, набув чинності 5 вересня.

Читати далі