Новини

«Інтелектуальні» загадки

Яке законодавство має регулювати діяльність Вищого суду з питань інтелектуальної власності та які вимоги слід висувати до претендентів на посади в ньому? Над цими та рядом інших питань, очевидно, ще доведеться працювати законодавцю, а наразі експерти пропонують різні варіанти відповідей.

Читати далі

ВСУ поставив крапку в питанні юрисдикції спорів з органами адвокатури

Верховний Суд України підтвердив виключне право адвокатів самостійно вирішувати спірні питання щодо самоврядування, без втручання державних органів.

Читати далі

Верховна Рада змінила систему держреєстрації прав на нерухомість

6 жовтня 2016 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження європейських стандартів захисту прав власності та економічних інтересів громадян та інвесторів».
Відповідний законопроект зареєстровано за № 5067.

Читати далі

ВККСУ почав формувати Громадську раду доброчесності

Вища кваліфікаційна комісія суддів України розпочала прийом документів для участі в зборах представників громадських об'єднань з метою створення Громадської ради доброчесності.

Читати далі

РСУ про оплату праці працівникам апарату судів (текст рішення)

Посадові оклади, встановлені для деяких категорій осіб, є вочевидь нерозмірними з обсягом повноважень та відповідальності. Про це, зокрема йдеться у рішенні Ради суддів України №55, текст якого друкує газета «Закон і Бізнес».

Читати далі

Стало відомо, про що питатимуть кандидатів у судді нового ВС

Вища кваліфікаційна комісія суддів готується до проведення конкурсу до нової установи — Верховного Суду. Так, вона вже розробила проект Програми іспиту під час кваліфікаційного оцінювання кандидатів на посаду судді ВС.

Читати далі

ВСУ: суд не може стягнути заборгованість з відшкодування ПДВ

Суд не може підміняти державний орган і вирішувати питання про стягнення заборгованості щодо відшкодування ПДВ. Такій висновок зробив ВСУ в постанові №806/2256/15, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

Читати далі

Голова ВРЮ Ігор Бенедисюк: «Хотілося б, аби судді бачили у ВРП не лише дисциплінарний орган, а перш за все виразника своїх інтересів»

Напередодні завершення діяльності Вищої ради юстиції та запланованого її перетворення у Вищу раду правосуддя «ЗіБ» вирішив зустрітися з очільником колегіального органу Ігорем БЕНЕДИСЮКОМ для того, щоб, з одного боку, підбити підсумки попередньої діяльності, а з другого — дізнатися про плани щодо майбутньої організації роботи.

Читати далі

Голова ВККС розповів, як стати суддею нового Верховного Суду

Тести, практичне завдання, співбесіда, перевірка, а також мотиваційний лист на тему «чому я хочу», - усе це чекає юристів – претендентів на посаду судді Верховного Суду, оновленого реформою, яка сьогодні набула чинності.

Читати далі

У ВАСУ назвали причини порушення строків розгляду справ

У першому півріччі 2016 року більшість справ місцеві адміністративні суди розглянули з дотриманням встановлених законом строків. Понад строки розглянуто 24% справ. В окружних адмінсудах цей показник сягнув 37%.

Читати далі