Новини

Рада зупинила люстрацію

Колегіальний орган вказав, що він не лише має виконувати закон про очищення влади, а й може визначати доцільність його застосування

Читати далі

Чи буде проходження первинного кваліфоцінювання останнім випробуванням для претендентів на «безстрокові» мантії

Усі 69 суддів-«п’ятирічок», за винятком кількох осіб, які ще чекають на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів і котрі успішно пройшли первинне кваліфікаційне оцінювання, отримали рекомендацію для обрання безстроково. Подання щодо більшості з них ВККС уже відправила до Верховної Ради. Однак стовідсоткової впевненості в тому, що парламент прийме постанову про їх обрання безстроково, ні в кого немає.

Читати далі

Зостатися без ВАС

Після внесення змін до Конституції в частині правосуддя та прийняття нової редакції закону «Про судоустрій і статус суддів» настрої в представників адміністративної юрисдикції різні. Одні не бачать сенсу в продовженні кар’єри, інші готові перейти на посаду до нової касаційної установи.

Читати далі

Опубліковано закони про приватних виконавців

Сьогодні, 5 липня 2016 р., в “Голосі України” було опубліковано два закони, за допомогою яких в країні запроваджується інститут приватних виконавців.

Обидва закони набирають чинності за 3 місяці з дня опублікування. Мова йде про закони “Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів” (проект №2506а) та “Про виконавче провадження” (проект №2507а).

Читати далі

ВСУ висловився щодо стягнення коштів, набутих безпідставно

Правовідносини, що виникають у разі стягнення коштів, які, на думку органу державної влади, набуті безпідставно, мають приватноправовий, а не публічний характер.

Читати далі

Стало відомо, коли у ВР розглянуть суддівські питання

Наступний пленарний тиждень у Верховній Раді України розпочнеться 5 липня, тобто вже у вівторок.Очікується, що депутати розглянуть великий пакет документів з призначення і звільнення суддів.

Читати далі

Сьогодні, 29 червня, в газеті "Голос України" опублікували Закон "Про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя"

Сьогодні, 29 червня, в газеті "Голос України" опублікували Закон "Про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя". Закон набирає чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування.

Читати далі

За січень - травень 2016 р. до окружних адмінсудів надійшло 47 426 справ і матеріалів

За січень - травень 2016 р. до окружних адмінсудів надійшло 47 426 справ і матеріалів. З урахуванням справ і матеріалів, не розглянутих на початок 2016 р., на розгляді окружних адмінсудів перебувало 69 223 справи та матеріали.

Читати далі

"ВАСУ просить президента Порошенка ветувати закон про судоустрій і статус суддів"

Цей закон визначає нові правові і організаційні основи функціонування судової влади.
"У той же час закон частково не відповідає вимогам статей 1 та 8 Конституції України, згідно з якими Україна є правовою державою, в якій визнається і діє принцип верховенства права, елементом якого є принцип правової визначеності, про що неодноразово вказував у своїх рішеннях Конституційний Суд України", - йдеться в повідомленні.

Читати далі

В Україні збираються передати функції реєстрації актів цивільного стану від Міністерства юстиції до органів місцевого самоврядування та нотаріусів

В Україні збираються передати функції реєстрації актів цивільного стану від Міністерства юстиції до органів місцевого самоврядування та нотаріусів. Очікується, що це забезпечить конкуренцію між суб`єктами реєстрації та покращення якості послуг.

Читати далі