Новини

Верховный Суд принял решение по зарплате помощников судей

Во вторник, 12 июля, Верховный Суд Украины принял решение по делу по иску помощника судьи одного из судов города Харькова в ТУ ГСА в Харьковской области о признании действий противоправными.

Читати далі

ВСУ підтримав ВРЮ в питаннях звільнення суддів

Верховний Суд України скасував постанову Вищого адмінсуду України та відмовив у задоволенні позову судді Оболонського районного суду міста Києва Ю.Швачач про скасування рішення Вищої ради юстиції щодо звільнення суддів за порушення присяги.

Читати далі

Порошенко підписав новий Закон про судоустрій

2 червня 2016 года в Верховна Рада України ухвалила за основу і в цілому Закон про судоустрій та статус суддів.

Читати далі

Рада зупинила люстрацію

Колегіальний орган вказав, що він не лише має виконувати закон про очищення влади, а й може визначати доцільність його застосування

Читати далі

Чи буде проходження первинного кваліфоцінювання останнім випробуванням для претендентів на «безстрокові» мантії

Усі 69 суддів-«п’ятирічок», за винятком кількох осіб, які ще чекають на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів і котрі успішно пройшли первинне кваліфікаційне оцінювання, отримали рекомендацію для обрання безстроково. Подання щодо більшості з них ВККС уже відправила до Верховної Ради. Однак стовідсоткової впевненості в тому, що парламент прийме постанову про їх обрання безстроково, ні в кого немає.

Читати далі

Зостатися без ВАС

Після внесення змін до Конституції в частині правосуддя та прийняття нової редакції закону «Про судоустрій і статус суддів» настрої в представників адміністративної юрисдикції різні. Одні не бачать сенсу в продовженні кар’єри, інші готові перейти на посаду до нової касаційної установи.

Читати далі

Опубліковано закони про приватних виконавців

Сьогодні, 5 липня 2016 р., в “Голосі України” було опубліковано два закони, за допомогою яких в країні запроваджується інститут приватних виконавців.

Обидва закони набирають чинності за 3 місяці з дня опублікування. Мова йде про закони “Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів” (проект №2506а) та “Про виконавче провадження” (проект №2507а).

Читати далі

ВСУ висловився щодо стягнення коштів, набутих безпідставно

Правовідносини, що виникають у разі стягнення коштів, які, на думку органу державної влади, набуті безпідставно, мають приватноправовий, а не публічний характер.

Читати далі

Стало відомо, коли у ВР розглянуть суддівські питання

Наступний пленарний тиждень у Верховній Раді України розпочнеться 5 липня, тобто вже у вівторок.Очікується, що депутати розглянуть великий пакет документів з призначення і звільнення суддів.

Читати далі

Сьогодні, 29 червня, в газеті "Голос України" опублікували Закон "Про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя"

Сьогодні, 29 червня, в газеті "Голос України" опублікували Закон "Про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя". Закон набирає чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування.

Читати далі