Новини

Сьогодні, 29 червня, в газеті "Голос України" опублікували Закон "Про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя"

Сьогодні, 29 червня, в газеті "Голос України" опублікували Закон "Про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя". Закон набирає чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування.

Читати далі

За січень - травень 2016 р. до окружних адмінсудів надійшло 47 426 справ і матеріалів

За січень - травень 2016 р. до окружних адмінсудів надійшло 47 426 справ і матеріалів. З урахуванням справ і матеріалів, не розглянутих на початок 2016 р., на розгляді окружних адмінсудів перебувало 69 223 справи та матеріали.

Читати далі

"ВАСУ просить президента Порошенка ветувати закон про судоустрій і статус суддів"

Цей закон визначає нові правові і організаційні основи функціонування судової влади.
"У той же час закон частково не відповідає вимогам статей 1 та 8 Конституції України, згідно з якими Україна є правовою державою, в якій визнається і діє принцип верховенства права, елементом якого є принцип правової визначеності, про що неодноразово вказував у своїх рішеннях Конституційний Суд України", - йдеться в повідомленні.

Читати далі

В Україні збираються передати функції реєстрації актів цивільного стану від Міністерства юстиції до органів місцевого самоврядування та нотаріусів

В Україні збираються передати функції реєстрації актів цивільного стану від Міністерства юстиції до органів місцевого самоврядування та нотаріусів. Очікується, що це забезпечить конкуренцію між суб`єктами реєстрації та покращення якості послуг.

Читати далі

10 червня 2016 року о 9.00 у Верховному Суді України відбудеться круглий стіл «Гарантії здійснення права власності та його захист в особливих умовах».

10 червня 2016 року о 9.00 у Верховному Суді України відбудеться круглий стіл «Гарантії здійснення права власності та його захист в особливих умовах».

Читати далі

ВСУ зробив висновок щодо відшкодування шкоди підприємству

День прийняття постанови про порушення кримінальної справи проти особи не слід уважати днем виявлення заподіяної нею шкоди підприємству. Такий висновок міститься в постанові Верховного Суду України від 2 березня 2016 року №6-1263цс15, текст якої публікує "Закон і Бізнес".

Читати далі

У парламенті зареєстрований законопроект № 4748 «Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України«Про судовий збір»

У парламенті зареєстрований законопроект № 4748 «Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України«Про судовий збір».

Пропонується визнати таким, що втратив силу Закон «Про судовий збір» як перешкода доступу до правосуддя, а також для усунення дискримінації учасників судового процесу.

Читати далі

Судити нікому, - ВКК

Через фактичну відмову парламенту обрати безстроково суддів, у яких закінчився перший строк призначення, в багатьох місцевих судах право здійснювати правосуддя мають менш як половина законників.

Читати далі

Відбудеться Пленум Верховного Суду України

30 травня 2016 року о 10 годині у приміщенні Верховного Суду України за адресою вул. П. Орлика, 8 (Кловський палац) розпочнеться засідання Пленуму Верховного Суду України.

Читати далі

В Україні готуються прийняти закон про медіацію

12 травня члени комітету розглянули законопроекти за №3665 і№3665-1. Зокрема, було вирішено рекомендувати ВР прийняти за основу проект №3665, врахувавши при доопрацюванні до другого читання окремі пропозиції альтернативного проекту.

Читати далі