Новини

У Вінниці два суди збирають кришечки для протезів пораненим бійцям АТО

Вінницький апеляційний та Вінницький окружний адміністративні суди   хочуть  спільними зусиллями допомогти  постраждалим захисникам.

Читати далі

Опубліковано робочий варіант “судових” змін до Конституції

На сайті Конституційної комісії 22 серпня 2015 року опубліковано робочий варіант змін до Конституції в частині правосуддя. Пропозиції стосуються як діяльності судів, так і прокуратури та адвокатури.

Читати далі

Відбудеться брифінг членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України присвячений початку кваліфікаційного оцінювання судді

28 серпня відбудеться брифінг членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України присвячений початку кваліфікаційного оцінювання судді.

Читати далі

Президент вніс на розгляд Парламенту законопроекти щодо реформування системи виконання судових рішень

Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної ради України законопроекти щодо реформування системи виконання судових рішень та рішень інших органів, які спрямовані на підвищення ефективності діяльності органів та осіб, що здійснюють примусове виконання рішень та забезпечення належної реалізації завершальної стадії судового розгляду

Читати далі

Зміни до Конституції України в частині правосуддя не передбачають повної заміни суддівського корпусу

Зміни до Конституції України в частині правосуддя не передбачають повної заміни суддівського корпусу

Читати далі

Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло: «Урегулювання статусу адмінсудів у Основному Законі буде дійсно гарантією їхньої незалежності»

Європейська комісія «За демократію через право» у своєму попередньому висновку щодо запропонованих змін до Конституції у сфері правосуддя від 24.07.2015 підтримала пропозицію, яка передбачає існування системи спеціалізованих адміністративних судів.

Читати далі

8 функцій, якими слід наділити Раду суддів України для дієвого захисту служителів Феміди. Кожного окремо та системи загалом

Судова влада в Україні останнім часом потерпає від численних втручань в її роботу та необгрунтованих звинувачень, які призводять до формування негативного іміджу та зниження довіри громадян до неї

Читати далі

Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло: «Україна повинна підтримати європейську тенденцію до автономності адмінсудів»

10 років тому, 6 липня 2005 року, Верховна Рада ухвалила Кодекс адміністративного судочинства, в якому визначила повноваження адмінсудів щодо розгляду справ, порядок звернення до них і порядок здійснення адміністративного судочинства.

Читати далі

Голова ВАСУ прокоментував висновок Венеціанської Комісії та окреслив перспективи розвитку адмінюстиції

«Перший крок на шляху до посилення ефективності адміністративного судочинства в Україні – нарешті конституційно закріпити статус адміністративних судів».

Читати далі

Рада судів України повернула на доопрацювання Порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання суддів

Рада судів України повернула на доопрацювання Порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання суддів з урахуванням зауважень та пропозицій, які було внесено під час засідання 22 липня 2015 року

Читати далі