Новини

Неприпустимість зловживання процесуальними правами: інструмент є, залишилося навчитися ним користуватись


Кодекс адміністративного судочинства передбачає наслідки за зловживання процесуальними правами. Зокрема, суд може залишити без розгляду завідомо безпідставний позов. Одначе, щоб визнати його таким, треба розглянути справу. Водночас податківці часто безпідставно оскаржують в апеляційному та касаційному порядку судові рішення на користь платників. Це, по суті, зловживання, але фіскали мають таке право.

Формально законно

Про це говорили на ІІ міжнародній конференції «Зловживання правами в податкових правовідносинах», організованій Асоціацією податкових радників спільно зі Всеукраїнською асоціацією адміністративних суддів, Національною асоціацією адвокатів України та платформою TaxLink.

Суддя Вищого адміністративного суду, віце-президент АПР, віце-президент ВААС Наталія Блажівська розповіла, що обрана тема конференції стала результатом дискусій, які точилися в жовтні минулого року у ВАС Польщі. Питання є актуальним для всіх країн. Тож варто обговорити загальні уніфіковані правила та стандарти, які сьогодні розробляються на міжнародному рівні.


Детальніше...