Новини

Повідомлення прес-служби ВОАС стосовно інформації, озвученої міністром освіти і науки України С. Квітом під час брифінгу 25.09.2015


25 вересня 2015 року на телеканалі «112» відбулась трансляція брифінгу міністра освіти і науки України Сергія Квіта. 

Під час свого виступу  очільник міністерства озвучив інформацію, яка негативно впливає на авторитет судової системи в цілому та Вінницького окружного адміністративного суду зокрема.

Варто зазначити, що даний виступ міністра спричинив поширення аналогічної інформації і в низці інших видань:


- http://real-vin.com;


- http://www.vinnitsa.info;


- http://vinbazar.com;


- http://i-vin.info.

У зв’язку з цим прес-служба ВОАС вважає за необхідне довести до відома громадськості наступну інформацію.

04 березня 2015 року до Вінницького окружного адміністративного суду звернувся Шестопалюк Олександр Васильович  з  адміністративним позовом до Міністерства освіти і науки України, атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України про визнання протиправними і скасування рішення і наказу.

Під час розгляду адміністративної справи судом встановлено, що 18 лютого 2003 року рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України (протокол № 1/58-Д) Шестопалюку О.В. присвоєно вчене звання доцента кафедри психологічних і педагогічних дисциплін, про що видано атестат доцента серії ДЦ №006607 від 18.03.2003 року.

У подальшому рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України від 28 квітня 2004 року (протокол № 2/18-п) та наказом Міністерства освіти і науки України №371 від 05 травня 2004 року позивачу присвоєно вчене звання професора, про що видано атестат професора серії 02ПР №000179 від 28 квітня 2004 року.

12 січня 2015 року в.о. Міністра освіти і науки України Совсун І.Р. прийнято наказ № 6 від 12 січня 2015 року, яким затверджено рішення атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України (протокол № 8 від 22 грудня 2014 року). Зокрема, пунктом 1 наказу скасовано рішення атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України від 18 лютого 2003 року (протокол № 1/58-Д) в частині присвоєння Шестопалюку Олександру Васильовичу вченого звання доцента кафедри психологічних і педагогічних дисциплін, а пунктом 2 наказу скасовано рішення атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України від 28 лютого 2004 року (протокол № 2/18-п) та наказ № 371 від 05 травня 2004 року в частині присвоєння Шестопалюку Олександру Васильовичу вченого звання професора.

Шестопалюк О.В. звернувся до суду стосовно оскарження наказу Міністерства освіти і науки України № 6 від 12 січня 2015 року, а також рішення атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України (протокол № 8 від 22 грудня 2014 року), вважаючи їх протиправними, оскільки вони прийняті з порушенням законодавчо визначеної процедури.

Проаналізувавши вимоги чинного законодавства, колегія суддів Вінницького окружного адміністративного суду у складі головуючого судді Заброцької Л.О., суддів Мультян М.Б. та Сала П.І. дійшла висновку, що обов'язковою передумовою для прийняття рішення про позбавлення особи вчених звань професора і доцента є наявність відповідного клопотання вченої ради.  

Судом встановлено, що будь-яких клопотань вчених рад стосовно позбавлення Шестопалюка О.В. звання доцента кафедри психологічних і педагогічних дисциплін та професора, як того вимагають приписи Порядку присвоєння вченого звання професора і доцента, до Міністерства освіти і науки України не надходило.

Окрім того, судом звернуто увагу на абз. 5 пункту 20 Порядку, яким передбачено десятирічний строк щодо розгляду питання про обґрунтованість рішення про  присвоєння вченого звання  професора  і доцента. 

У ході судового розгляду встановлено, що Шестопалюку О.В.  звання доцента кафедри психологічних і педагогічних дисциплін присвоєно 18 лютого 2003 року, а професора – 28 квітня 2004 року. 

Отже, оскаржувані рішення прийняті відповідачами після спливу десятирічного строку, встановленого законодавцем для перегляду рішення про присвоєння вченого звання.

Таким чином, колегія суддів визнала протиправним та скасувала наказ Міністерства освіти і науки України № 6 від 12 січня 2015 року, яким затверджено рішення атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України (протокол № 8 від 22 грудня 2014 року) про скасування рішення атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України від 18 лютого 2003 року (протокол № 1/58-Д) в частині присвоєння Шестопалюку Олександру Васильовичу вченого звання доцента кафедри психологічних і педагогічних дисциплін та в частині скасування рішення атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України від 28 квітня 2004 року (протокол № 2/18-п) та наказу Міністерства освіти і науки України № 371 від 5 травня 2004 року у частині присвоєння Шестопалюку Олександру Васильовичу вченого звання професора.

Із повним текстом рішення ВОАС можна ознайомитися  у Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/Review/45197762


Прес-служба ВОАС звертає увагу на те, що рішення суду першої інстанції залишено без змін Вінницьким апеляційним адміністративним судом. (Переглянути рішення ВААС можна у Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/Review/49794542 

На даний час Вищим адміністративним судом України відкрито касаційне провадження у цій справі.