Новини

Розпочався Міжнародний судовий форум


Розпочався Міжнародний судовий форум

Сьогодні представники органів державної влади України, судді, провідні українські експерти у сфері охорони довкілля, міжнародні експерти та науковці зібрались у Києві на Міжнародному судовому форумі «Судовий захист природного довкілля та екологічних прав».

До обговорення важливих питань долучився голова Вінницького окружного адміністративного суду Олександр Вільчинський.

Проведення форуму ініціював Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду за сприянням Проєкту ЄС «Право-Justice».

Співорганізаторами заходу є Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» та Громадська організація «Асоціація розвитку суддівського самоврядування України».

Програма форуму поділена на три тематичні секції: «Ефективність правосуддя в екологічних справах», «Аналіз судової національної практики в екологічних спорах» та «Практика міжнародних юрисдикційних органів: зв’язок природного довкілля і прав людини». У межах яких заплановано розглянути низку актуальних тем:

-забезпечення позову в справах, що стосуються захисту довкілля;

-забезпечення права на екологічну безпеку в національних судах. Оцінка впливу на довкілля;

-перспективи судових спорів через призму стратегічної екологічної оцінки;

-судовий захист об'єктів природно-заповідного фонду;

-практика Європейського суду з прав людини: довкілля і права людини;

-практика Суду ЄС з питань збереження природних ареалів та дикої фауни й флори та інші.

Форум проводиться з метою обговорення не тільки ефективності судового захисту довкілля, а й застосування судами положень Орхуської конвенції та практики ЄСПЛ в екологічних справах і вивчення міжнародного досвіду судового захисту екологічних прав.