Новини

СЬОГОДНІ У БУДИНКУ АДМІНІСТРАТИВНИХ СУДІВ ГОВОРИЛИ ПРО ТРЕНД ВИШИВАНКИ


Вшановуючи  національні традиції та цінності українського народу декілька років поспіль працівники Вінницького окружного адміністративного суду долучаються до  заходів  з  відзначення  Дня    вишиванки та приходять на роботу у вишиванках та національних костюмах. 


Цьогоріч у Будинку адміністративних судів до всеукраїнського Дня вишиванки проведено культурно-просвітницький захід на тему:  "Тренд вишиванки" з експонуванням колекції вишиванок Вінниччини 19-20 століття. Даний захід відбувся за ініціативи Вінницького окружного адміністративного суду спільно із Вінницьким обласним художнім музеєм. 
Тож сьогодні суддівський корпус та працівники апаратів окружного та апеляційного адміністративних судів не просто прийшли на роботу у вишиванках,  але і мали змогу прослухати інтерактивну лекцію про українську вишиванку та оглянути колекцію вишиванок Вінниччини 19-20 століття.
Працівники Вінницького обласного художнього музею розповіли присутнім про найцікавіші історичні факти української вишивки, основні різновиди українських автентичних візерунків та найпоширеніші серед наших пращурів кольори, які використовувались в оздобленні, про види орнаменту та регіональний вплив на різноманіття візерунків. Також лектори розповіли про символізм кольорів у вишивці давніх українців і техніку виконання вишивки майстринями Вінниччини.
На завершення заходу присутні подякували працівникам Вінницького обласного художнього музею за цікавий та змістовний екскурс  в історію українського етнічного бренду, перевіреного історією.
Переконані,  що українська вишивка  — це наша родовiдна пам’ять, нашi символи, наша історія, яку повинні пам’ятати всі, щоб бути сильними, непереможними. Шануймо традиції нашого народу!