Новини

ТРИВАЄ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТУР З ОБГОВОРЕННЯ КОДЕКСУ ЕТИКИ МЕДІАТОРА


Сьогодні, в конференц-залі готелю «Франція» у місті Вінниця  відбулася робоча зустріч щодо обговорення проекту Кодексу етики медіатора.


Участь у даному заході  взяли судді-медіатори Вінницького окружного адміністративного суду – Ірина Поліщук та Віталій Дончик.


Організаторами заходу виступила Громадська організація «Подільський центр медіації» в партнерстві з ГО «Національна асоціація медіаторів України», ГС «Українська академія медіації», за сприяння Програми реформування сектора юстиції «Нове правосуддя» агентства США з міжнародного розвитку (USAID), за організаційної підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні (OSCE Projekt Co-ordinator in Ukraine).
У ході заходу учасники обговорили етичні основи, принципи та стандарти діяльності медіатора задля забезпечення єдиних вимог до надання медіаторами якісних послуг (допомоги) з медіації в Україні.


Нагадаємо, що сутність медіації полягає у вирішенні спорів із залученням посередника, який має спеціальну підготовку, є незалежним та організовує переговори таким чином, щоб налагодити комунікацію, створити поле для порозуміння і простимулювати учасників конфлікту на генерування ідей з метою зруйнування конфронтації, дає їм можливість почути одне одного, зрозуміти, не звинувачуючи і не заглиблюючись у витоки конфлікту, націлити на пошук такого рішення, яке б відповідало інтересам учасників конфлікту.


При цьому, на відміну від судового процесу, медіація не обмежується лише предметом спору, а враховує приховані причини конфлікту. Медіацію можна назвати звичайними переговорами з незвичним результатом.


У Вінницькому окружному адміністративному суді у квітні 2009 року в рамках спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Прозорість та ефективність судової системи України» було підписано Угоду про співробітництво між Вінницьким окружним адміністративним судом та експертами Ради Європи щодо запровадження пілотного проекту з медіації при вирішенні адміністративних спорів. З того часу, у суді активно розпочався процес впровадження медіаційного розгляду адміністративних справ та популяризація даної процедури в суспільстві.