Новини

Вінницьким окружним адміністративним проведено День відкритих дверей


Сьогодні в рамках проекту День відкритих дверей до Вінницького окружного адміністративного суду завітала цільова аудиторія. Відвідали судову установу студенти юридичного факультету Донецького національного університету імені Василя Стуса.


З вітальним словом до студентів звернувся керівник апарату суду – Сергій Климчук та ознайомив присутніх із планом заходу, який проходив у форматі ознайомчої екскурсії та інтерактивного спілкування.
Розпочала ознайомчу екскурсію начальник відділу документального забезпечення (канцелярії) – Ірина Кривешко, яка розповіла майбутнім правникам про основні завдання та функції відділу, особливості роботи з вхідною кореспонденцією суду та прийомом і реєстрацією позовних заяв.


Згодом заступник керівника апарату суду – Яна Петрунчак продовжила екскурсію приміщенням суду та ознайомила студентів із особливостями інституту "адміністративної юстиції", а зокрема: поняттям адміністративної юстиції, історією виникнення адміністративної юстиції на теренах сучасної України, особливостями функціонування адміністративної юстиції в умовах сьогодення, а також із змінами, які очікують на адміністративну юстицію в ході судової реформи. Також майбутні фахівці права ознайомилися із залами судовим засідань, обов’язковими атрибутами судової влади та мали змогу сфотографуватися у кріслах суддів.
Далі із роботою відділу організації судового процесу та служби судових розпорядників  присутніх ознайомила начальник відділу – Тетяна Поліщук, яка розповіла про порядок доступу та перебування в залі судових засідань, можливі негативні наслідки порушення правил поведінки в судовому засіданні, ознайомила із сучасними технологіями дистанційних судових засідань в режимі відео конференцій.


Окрім того, майбутнім фахівцям права секретарями судових засідань продемонстровано приклад формування матеріалів адміністративної справи та роз’яснено посадові обов’язки секретаря судового засідання.


Цікавим моментом для майбутніх правників стала участь у якості вільних слухачів у судовому засіданні,у ході якого вони мали можливість відчути себе учасниками судового процесу. Особливо студентів вразили виступи сторін в судових дебатах.


Так, під час заходу майбутні юристи ближче познайомились з повноваженнями судді та обов’язками працівників апарату суду, отримали відповіді на свої запитання про організацію роботи суду та етапи проходження судової справи.


Під час інтерактивного спілкування з керівником апарату суду Сергієм Климчуком у форматі запитання-відповідь, студенти ознайомилися  із особливостями роботи апарату суду та його значенням у відправленні правосуддя,  категоріями судових справ, що розглядаються окружним адміністративним судом, проблемними аспекатами підсудності деяких категорій спорів. 


У ході спілкування особливу увагу студентами приділено інституту "судді", як професії, яка потребує неабияких комунікативних навичок та знань в сфері правозастосування.


Загалом, даний  захід  був спрямований на підвищення довіри суспільства до суду, судової влади та адміністративної юстиції в очах молодого покоління – студентів, які незабаром отримають фах юриста та матимуть можливість спробувати застосувати отримані знання у сфері захисту  прав та інтересів громадян України.