Новини

Вінниця стає ще доступнішою


Сьогодні на Майдані Незалежності представники Вінницького окружного адміністративного суду Валерій Цилюрик та Марина Ваталінська взяли участь у форумі «Включення людей з інвалідністю у процеси реформ».


«Даний захід проводиться в Україні вперше Громадською організацією «Гармонія», Вінницькою міською радою, Вінницькою обласною державною адміністрацією, Міжнародним Фондом «Відродження», Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ, Європейського Союзу та Центральноєвропейської ініціативи, ГО «Розвиток-Розвиток», МБФ «Без кордонів», БФ «Подільська громада». Основна мета – сприяти створенню доступного середовища шляхом врахування потреб людей з інвалідністю під час втілення реформ та популяризації ідеї універсального дизайну у Вінницькій області», – пояснює Марина Ваталінська.


Розпочалося дійство з незвичного та неповторного виконання Гімну України мовою жестів.

Згодом вінничани та гості міста мали можливість подивитися на презентацію транспорту, спецзасобів, кінотеатр із закритими очима з тефлоперекладом та дитячий інклюзивний майданчик, а також на доступний побут для людей з інвалідністю.


Крім того в ході форуму  усіх бажаючих навчали писати шрифтом Брайля та показали майстер-клас жестової мови.

Гості свята мали можливість покататися на візку та відчути як себе почувають люди з інвалідністю.


Також учасникам заходу було представлено фотовиставку «Полюємо на пандуси», інфо-куби організацій людей з інвалідністю «Діймо сьогодні» та найкращі роботи майстрів з інвалідністю:  картини, мило ручної роботи, віночки, в’язані речі, сувенірна продукція та інше.