Новини

Всеукраїнський семінар-практикум зібрав провідних представників адміністративної юстиції у м. Вінниці


У масштабному заході «Застосування виборчого законодавства» взяли участь голова ВОАС Олександр Вільчинський, його заступник Алла Чернюк, судді Андрій Томчук, Максим Альчук, Павло Сало, Наталія Демитор, Юлія Бошкова, Руслана Дмитришена, Михайло Слободонюк, Олена Маслоід та Тетяна Шаповалова.

 


Варто зауважити, що тема воркшопу є надзвичайно актуальною, так як із 31.12.2018 в Україні стартував період виборчого процесу. Саме професійна компетенція адміністративних судів покликана стояти на сторожі дотримання виборчих прав громадян.Під час першої сесії семінару, яку майстерно модерував Михайло Цуркан, заступник директора тестологічного центру НШСУ, було розглянуто практичні аспекти застосування судами національного законодавства про вибори. Розпочинати навчальну панель випала нагода Михайлу Смоковичу, голові Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, який розповів присутнім про актуальні питання застосування матеріального права в процесі розгляду судами виборчих прав.


Далі до служителів Феміди звернулася Олена Губська, суддя 6ААС, та зауважила тонкощі визначення підсудності справ у виборчих спорах.


 
На завершення першої сесії голова Сьомого апеляційного адміністративного суду Віталій Кузьмишин у своїй доповіді зосередив увагу учасників на процесуальних та організаційних повноваженнях судів апеляційної інстанції у процесі розгляду спорів, пов’язаних із виборами. Другий блок заходу охопили аспекти конституційних та інституційних контекстів розгляду виборчих спорів та загальноєвропейських принципів в галузі виборів. Дану дискусію успішно модерувала Наталія Шукліна, проректор із науково-дослідної роботи НШСУ. Про принципи виборчого права та практику їх застосування учасникам семінару розповів експерт Венеціанської комісії Ради Європи Юрій Ключковський.
Юрист Секретаріату Європейського суду з прав людини Дмитро Третьяков у своїй доповіді зупинився на питаннях міжнародно-правових стандартів у рішеннях ЄСПЛ щодо спорів, пов’язаних із виборчим законодавством. Наприкінці робочої зустрічі пролунало чимало ґрунтовних висновків та фахових тез, а також служителі Феміди отримали відповідні сертифікати.
Представники ВОАС переконані, що дискусії, які відбулися під час семінару-практикуму, стануть ефективними рушіями позитивних змін у застосуванні виборчого законодавства.